Kas jums jāzina par mehāniskajiem ūdens filtriem

Kas jums jāzina par mehāniskajiem ūdens filtriem />

29.07.2022

Tīra ūdens vērtību mājoklī bieži vien novērtē tikai tad, kad tiek pārtraukta ūdens padeve vai konstatēti nevēlami piesārņotāji. Visbiežāk bažas rada ūdenī izšķīduši dažādi ķīmiski savienojumi, kas var būt kaitīgi veselībai, taču to var piesārņot arī mehāniskas daļiņas, kuru dēļ ūdens zaudē dzidrumu. Šādu duļķainu ūdeni ir nepatīkami lietot uzturā, un tas nodara ievērojamus bojājumus krāniem, trauku mazgājamām mašīnām, veļasmašīnām un citām no ūdens atkarīgām mājsaimniecības ierīcēm. Visapdomīgāk ir izmantot ūdens filtrus, lai nerastos problēmas ar piesārņotu ūdeni.

Mehāniskais filtrs ir nepieciešams vienmēr, bet ķīmiskais filtrs ir nepieciešams noteiktos gadījumos.

Dzeramā ūdens filtrus iedala divās grupās - ķīmiskos un mehāniskos. Ķīmiskie filtri ir paredzēti ūdenī izšķīdušo nevēlamo ķīmisko savienojumu - hlora, dzelzs, nitrātu, nitrītu u. c. - likvidēšanai. Šādus filtrus uzstāda tikai pēc tam, kad ūdens ir pārbaudīts, lai noteiktu vielas, kas pārsniedz atļautās normas. Savukārt mehāniskie ūdens filtri jāuzstāda pie katras ūdens ieplūdes vietas, jo gan krāna, gan dziļurbuma ūdens var saturēt smiltis, mālu, dzelzi un citus mehāniskus piemaisījumus.

Pilsētu teritorijās ūdens, pirms tas nonāk pie iedzīvotājiem, pa cauruļvadiem, kas ir dažādos tehniskā stāvokļa stāvokļos, mēro garu ceļu. Ūdens plūsma uz cauruļvadu sieniņām uzkrāj rūsas daļiņas, netīrumus un citas nogulsnes. Šis piesārņojums ir īpaša problēma pilsētu iedzīvotājiem, kas dzīvo vecākās mājās ar neremontētām caurulēm. Pilsētu ūdens attīrīšana ne vienmēr nodrošina labāku ūdens kvalitāti - daudziem pilsētu iedzīvotājiem ir pazīstama situācija, kad pēc īslaicīgas ūdens padeves atslēgšanas pie krāna ir duļķains šķidrums.

Arī ūdens no pašu īpašumā ierīkotajiem dziļurbumiem nav pasargāts no mehāniskas piesārņošanas, jo tas bieži satur smilšu un māla daļiņas. Visas šīs daļiņas tiek noņemtas ar ūdens ņemšanas vietā uzstādītiem mehāniskiem ūdens filtriem. Daudzdzīvokļu namos un citos namos, kuros tiek nodrošināta centralizēta karstā ūdens padeve, mehāniskie filtri jāuzstāda gan uz aukstā, gan karstā ūdens cauruļvadiem. Ja dzīvoklī nav iespējams uzstādīt filtrus uz ūdens ieplūdes caurulēm, ir vērts apsvērt iespēju tos uzstādīt vismaz pirms galvenajām ierīcēm.

Mehāniskie un ķīmiskie filtri nav dublējoši, jo tiem ir atšķirīgas funkcijas. Kā minēts iepriekš, atšķirībā no ķīmiskajiem filtriem mehāniskie filtri jāuzstāda pie katras ūdens ieplūdes atveres. Tie nodrošina ūdens attīrīšanas sākotnējo posmu, bez kura ķīmiskie filtri nedarbosies pareizi. Gadījumos, kad pēdējie ir uzstādīti, nenodrošinot mehānisko piemaisījumu noņemšanu, uz tiem vairs neattiecas garantija.

Efektīva darbība, ilgs kalpošanas laiks un vienkārša apkope

Filtru mehānisko darbības principu var salīdzināt ar sietu, kas nelaiž cauri rupjākus piemaisījumus. Tomēr sieta blīvums tiek mērīts mikronos (1 mikrons ir 0,001 milimetrs), tāpēc tas ir veidots tā, lai aizturētu pat vissīkākās daļiņas, kas nav redzamas ar neapbruņotu aci. Mehāniskajos filtros siets ir piepildīts ar dažādu frakciju smiltīm, caur kurām plūst ūdens. Pulveris darbojas kā barjera un aiztur dažāda lieluma ūdenī nešķīstošu materiālu daļiņas.

Mehāniskajā ūdens filtrā notvertie netīrumi paliek filtra apakšā, kur tos var viegli izskalot. Piemēram, Honeywell mehāniskos filtrus var izskalot, vienkārši aizgriežot krānu un izlejot apmēram litru ūdens, kas līdz ar to aiznesīs netīrumus. Tāpēc jums nebūs nepieciešamas īpašas zināšanas vai instrumenti, lai iztīrītu filtru. Pateicoties to vienkāršajam dizainam un spējai viegli noņemt netīrumus, mehāniskie filtri efektīvi darbojas daudzus gadus.

Filtru kalpošanas laikā nebūs jāiegādājas papildu preces. Tas atšķir tos no aizvien retāk sastopamajiem patronu filtriem, kas arī ir paredzēti mehānisko piemaisījumu noņemšanai no ūdens. Pēdējie filtri jau kādu laiku ir pievilcīgi to zemās cenas dēļ. Tomēr zemo sākotnējo ieguldījumu papildina zemākas kārtridžu filtru ekspluatācijas izmaksas, jo kārtridži ir jāmaina ik pēc divām nedēļām. Ja kārtridžu filtrs netiek laicīgi iztīrīts, tas pats var kļūt par ūdens piesārņojuma avotu, jo filtrā sāk vairoties mikrobi un draud saindēšanās. Savukārt, uzstādot mehāniskos ūdens filtrus, tiek ieguldīts drošā, efektīvā un ilglaicīgā risinājumā.

Inteliģenti risinājumi komfortam

Cilvēkiem, kas augstu vērtē komfortu, ieteicams uzstādīt mehāniskos ūdens filtrus ar reversās skalošanas funkciju. Inteliģentā reversās skalošanas sistēma darbojas automātiski un skalo filtru ātri un efektīvi, izmantojot nelielu ūdens daudzumu. Izmantojot šādu filtru, varat būt droši, ka jūsu mājoklis saņems tīru ūdeni bez papildu apkopes.

Mehāniskajiem reversajiem filtriem pievienojot elektrisko piedziņu, var nodrošināt, ka filtrs tiek automātiski skalots noteiktos intervālos. Šis risinājums ir piemērots ēdināšanas iestādēm, ražošanas uzņēmumiem un citiem lietojumiem, kur ir nepieciešams kontrolēt mehāniskā filtra automātisko skalošanu un nodrošināt nepārtrauktu ūdens padevi.

Filtrs, kas aizsargā pret nogulsnēm un koroziju

Ūdenī vienmēr ir izšķīdušas minerālvielas, kas nemaina dzeramā ūdens kvalitāti. Šīs vielas laika gaitā kļūst par problēmu, nosēžoties uz dažādām virsmām, kas nonāk saskarē ar ūdeni. Kaļķakmens nogulsnes uz ūdensvadu, apkures iekārtu, krānu un sadzīves tehnikas sieniņām var radīt neērtības vai pat sistēmas darbības traucējumus. No šīs problēmas var izvairīties, uzstādot filtru pret kaļķakmeni - JPS (jonu polarizācijas sistēmas) ierīci fizikālai un galvaniskai ūdens attīrīšanai. Šī pie caurules piestiprinātā ierīce rada rotējošu ūdens plūsmu, kas izmaina minerālu struktūru un tādējādi novērš nogulšņu veidošanos. Patentētie pretkrīnskābes filtri var samazināt kaļķakmens daudzumu ūdenī līdz pat 76 %. To uzstādīšana ievērojami paildzinās jūsu apkures iekārtu un sadzīves tehnikas kalpošanas laiku.

Ieguldījums ūdens kvalitātē un tīrībā vienmēr atmaksājas, jo tas ir ieguldījums galvenokārt jūsu veselībā. Tikpat svarīgi ir pagarināt santehnikas, apkures sistēmu un sadzīves tehnikas kalpošanas laiku. Ja šaubāties, kurš mehāniskais ūdens filtrs ir vispiemērotākais jūsu mājai, nevilcinieties konsultēties ar Aqua Jazz ekspertiem, kuri palīdzēs novērtēt jūsu vajadzības un ieteiks piemērotāko mehānisko vai pretkalšanas ūdens filtru jūsu konkrētajai situācijai.

Specialistų rekomendacijos renkantis elektrinį katilą />

Specialistų rekomendacijos renkantis elektrinį katilą

Galimybe įsirengti elektrinį katilą dažniausiai susidomi vartotojai, ieškantys efektyvaus, ekologiško bei patogaus namų šildymo būdo. Būsto ...

11.05.2022

Į ką atkreipti dėmesį renkantis vandens šildytuvą - boilerį? />

Į ką atkreipti dėmesį renkantis vandens šildytuvą - boilerį?

Prasidedant šiltajam sezonui, išjungus namų ir būstų šildymą, visu aktualumu iškyla, jei dar neišspręstas, klausimas – kaip pašildyti bui...

01.04.2022

Kas ir svarīgi, izvēloties siltumsūkni gaiss-gaiss? />

Kas ir svarīgi, izvēloties siltumsūkni gaiss-gaiss?

Lai uzturētu mājoklī komfortablu temperatūru visos gadalaikos, ir lietderīgi uzstādīt ne tikai apkures, bet arī dzesēšanas sistēmu. Šis na...

17.06.2022